სამეფო კლუბის იურიდიული სამსახურის ხელმძღვანელი, გიორგი თევზაძე, ადვოკატთა ასოციაციის აღმასრულებელი საბჭოს წევრად აირჩიეს
14 დეკემბერს გაიმართება თამაზ ბიბილურის შემოქმედებით საღამო
გარდაიცვალა რუმინეთის ყოფილი მეფე - მიხაი I
სამეფო კლუბმა ამერიკელი გადამდგარი ბრიგადის გენერალი რონალდ მანგამი საპატიო წევრად აირჩია The Royal Club has elected retired US Brigadier General Ronald S. Mangum as honorary member
On 22 of June, at annual meeting of the Royal Club of Georgia, Brigadier General (retired) Ronald S. Mangum was elected as Honorary member of the royal club. His orthodox name is John. Ronald Mangum - US Army retired Brigadier General, Full Professor, with more than 35 years experience in Diplomacy. Who played important role in reforms of Ministry of Defense of Georgia. General Mangum , gives lectures from 2004 in Top military universities of US. He is as well teaching in Tbilisi State university. General is author of 4 books, which are used in military universities. He is writing about history of Georgian National Security Council currently. On this links you can see articles and interviews about Ronald Mangum: