რეზო ჩხეიძე სამეფო კლუბის დაარსებისთანავე კლუბის წევრი იყო. დიდია მისი წვლილი მონარქისტული იდეის პოლულარიზაციის საქმეში.
ბატონი რეზო ყველანარად ხელს უწყობდა გ. მამალაძის, რ. მათიაშვილისა და დ. კობერიძის ისტორიულ–დოკუმენტური ფილმის – "დაბრუნების დასაწყისი" – წარმოჩენასა და პოპულარიზაციას. 2008 წელს სადაც კი მოაწყო თავისი ახალი მხატვრული ფილმის "მაცხოვრის საფლავზე ანთებული სანთელი" ჩვენება, ყველგან წარმოადგინა "დაბრუნების დასაწყისი", რადგან მიაჩნია, რომ ბაგრატიონების ისტორია და მომავალი მჭირდოდ არის დაკავშირებული საქართველოსთან.
მისი ახალი ფილმის გმირიც ბაგრატიონია, რომელსა იერუსალიმიდან წმინდა ცეცხლი მოაქვს სამშობლოში.
უნდა აღინიშნოს, რომ საქართველოს პატრიარქმა, იხილა რა რეზო ჩხეიძის ახალი ფილმი, ასე შეაფასა ის – ეს წინასწარმეტველური ფილმიაო.
წარმოგიდგენთ სამეფო კლუბის წევრებს
ჟორდანია იყო საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე 1918 წლის 24 ივლისიდან 1921 წლის 18 მარტამდე, გადასახლებული მთავრობის თავმჯდომარე — 1954 წლამდე.