შვედეთის კროპნპრინცესას 36 წელი შეუსრულდა. ტრადიციის მიხედვით, სამეფო ოჯახი ყოველწლიურ დღესასწაულს მართავს მთელი ქვეყნის მცხოვრებლებთან ერთად.
ზეიმი მოეწყო სამეფო რეზიდენცია სოლინდენში. დილიდან ციხე-სიმაგრესთან მოდიოდა ხალხი, რათა მიელოცათ ვიქტორიასათვის და მისდამი სიყვარული და პატივისცემა გამოეხატათ.
ვიდრე ბრიტანეთი და მასთან ერთად მთელი მსოფლიო ელის ახალ ამბებს ბუკინგემის სასახლიდან, ბლოგერი ”schinat”-ი ავრცელებს შეტყობინებას, რომ პრინცმა უილიამმა აიღო შვებულება და გაფრინდა ვერტმფრენით თავისი სამხედრო ბაზიდან ლონდონში, სადაც საცა არის იმშობიარებს მისი მეუღლე ქეთრინი.
ჯერ კიდევ გასული წლიდან იყო ცნობილი, რომ მსახიობი ნაომი უოტსი ითამაშებდა პრინცესა დაიანას როლს. ფილმი ეკრანებზე გამოვა წელს, შემოდგომაზე.
“woman.ru”-ს ცნობით, ნაომი შესანიშნავად შეეთვისა ახალ როლს.
დედოფალმა ელისაბედ II -ემ პირველად დაარღვია სასახლის განაწესი და სურათი გადაიღო 7 წლის გოგონასთან ერთად ბუკინგემის სასახლესთან მდებარე პარკში სეირნობის დროს.
დედოფალმა ყველა გააკვირვა, როდესაც დათანხმდა გოგონასთან ერთად სურათის გადაღებას.
სანამ პრინცი ჰარი ბიძობისათვის ემზადება და საჰაერო ტრანსპორტის მართვაში ოსტატდება, მისი ყოფილი პასია - მოდელი ფლორენს ბრადენელ-ბრიუსი გათხოვდა მულტიმილიონერ ჰენრი სენტ-ჯორჯზე.
ფლორენსი იყო ჰარის პირველი სატრფო ”დიდ სიყვარულთან” - ჩელსი დეივთან განშორების შემდეგ.
კემბრიჯის ჰერცოგ უილიამსა და მის მეუღლე ქეთრინს სურთ თავისი მომავალი შვილი ახლებურად აღზარდონ. ამიერიდან, XXI საუკუნეში, სამეფო კარზე ბავშვის აღზრდა მთლიანად ძიძების ხელში აღარ იქნება - მას უპატრონებენ თვით მშობლები და ბებია-ბაბუები. უილიამს და ქეითს გადაწყვეტილი აქვთ ნაკლები დრო დაუთმონ ცერემონიალურ მოვალეობებს და უფრო მეტი დრო დაუთმონ ბავშვს.
პრინცი უილიამი მონაწილეობდა უელსის მთებში ჭაბუკი ალპინისტის სამაშველო ოპერაციაში.
20 წლის სტუდენტი ნათან რაიტი მოწყდა 300 ფუტის (დაახლოებით 92მ.) სიმაღლიდან სნოუდონიის ეროვნულ პარკში და ხელ-ფეხი დაიმტვრია. „უელსის ლეიტენანტის“ (როგორც უილიამს ეძახიან თანამშრომლები) ვერტმფრენი გაემართა მის საძებნელად.
ჯარში სამსახურით პრინცი ჰარი იხვეჭს არა მხოლოდ პირად დამსახურებებს, არამედ - პროფესიულსაც - სანამ მისი უფროსი ძმა უილიამი ემზადება მამობისათვის, ჰარი იმაღლებს კვალიფიკაციას.
5 ივლისს ჰარიმ, რომელიც აქამდე იყო მეორე პილოტი და მსროლელი, გაიარა საკვალიფიკაციო გამოცდები.
როგორც ”itar-tass.com”-ი იუწყება, ბელგიის მეფე ალბერტ II-ემ მიიღო ტახტიდან გადადგომის გადაწყვეტილება. დღეისათვის არსებული მონაცემებით ბელგიის მონარქის გადადგომის ოფიციალური თარიღი იქნება 21 ივლისი - მეფის ფიცის დადების დღე, რომელიც ეროვნული დღესასწაულია ქვეყანაში. მონარქის გვირგვინს დაიდგამს 53 წლის პრინცი ფილიპი
გოგონას, რომელიც ძალიან ჰგავდა კემბრიჯის ჰერცოგინია ქეითს, სთხოვეს დაეტოვებინა ვინძორის ციხე-სიმაგრის ტერიტორია ბერკშირში.
როგორც „The Sun“-ი იუწყება, ასეთი თხოვნით 25 წლის გაბრიელა დუგლასს მიმართა პოლიციამ. სამართალდამცავმა ორგანოებმა გადაწყვიტეს გვერდზე გაეყვანათ პრინცი უილიამის მეუღლის ორეული, რათა მას ტურისტები არ შეეყვანა შეცდომაში.