contact@georoyal.ge ან qne556@yahoo.com
ის რა ერია, რომელსაც მეფე არ ჰყავს
წინასწარმეტყველება რომანოვთა დასჯისა და რუსეთის დაშლის შესახებ
უფალმა თავისი ძალაუფლება მიანდო რუსეთის მართლმადიდებელ მეფეებს, მაგრამ მათაც გადაუხვიეს ჭეშმარიტ გზას და იწვევენ ღვთის მრისხანებას... დღეს (1821 წელს - გ. მ.) იბერიის ძალიან მცირე სამეფო არის ერთადერთი მორწმუნე სახელმწიფო, რომელიც აღმოსავლეთის მართლმადიდებელი ეკლესიის რწმენის ერთგული დარჩა. ამპარტავნებითა და სიხარბით შეპყრობილმა რუსეთის მეფეებმა ხელჰყვეს საქართველოს სახელმწიფოსა და ეკლესიის დამოუკიდებლობა: „მათ მიიტაცეს მათი გვირგვინი
დედოფალი
ჩვენ მონარქიის აღდგენა გვჭირდება არა იმიტომ, რომ სათამაშო მეფე და დედოფალა გვყავდეს, არამედ იმიტომ, რომ პირველმა ოჯახმა, პირველმა კაცმა და პირველმა ქალბატონმა ქვეყნისა, შეასრულონ თავიანთი ერთ-ერთი უმთავრესი მოვალეობა - იყვნენ მართლმადიდებლობის, ეროვნულობისა და სიკეთის მაგალითები.
ნეტარი იოანე მაქსიმოვიჩი - რად ერთვის ლოცვებს ცხოველსმყოფელი ჯვრისადმი ლოცვებიც მეფეებისათვის?
მეფეებისათვის აღვლენილ ლოცვებში ჩვენ მოვიხსენიებთ არა მარტო ამჟამინდელ, არამედ მომავლის მართლმადიდებელ მეფეებსაც, რადგან წმ. იოანე ოქროპირის განმარტებით: მართლმადიდებელი ხელმწიფენი ძალაუფლების მპყრობელნი იქნებიან ანტიქრისტეს გამოჩენამდე ბოროტების გავრცელების შემაფერხებლად. აი, რატომ არ წყვეტს მართლმადიდებელი ეკლესია ლოცვას: ,,ძლევა ჯვარითა ბარბაროზთა ზედა კეთილ-მორწმუნესა ხელმწიფესა ჩვენსა მოანიჭე’’...
იძულებითი ღია პასუხი უაზრო „ღია წერილის“ ავტორს ანუ ასე რამ შეგაძულათ ბაგრატიონ-მუხრანელები და ყველგან გაიოზ მამალაძე რატომ გელანდებათ
რედაქტორის სვეტი: დამშვიდობება მკითხველთან
ელოდეთ ახალ საიტს - ”იყვარებოდით ურთიერთას”!
ქართველი ხალხის ეს ოცნება შეიძლება განხორციელდეს!
,,ორი დიდებული ნიჭი მოგვცა უფალმა ღმერთმა ქრისტიანებს – მღვდლობა და მეფობა"!